Operational amplifier; 2.5MHz; Channels: 4; SO18-W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1053CSW#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1053CSW#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2.5MHz; Channels: 4; SO18-W
| Mounting | SMT |
| Case | SO18-W |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Open-loop gain | 140dB |
| Slew rate | 4V/μs |