PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷18.5V; Uout: 1.25÷18V; SO8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1174IS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1174IS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷18.5V; Uout: 1.25÷18V; SO8; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 200kHz |
| Input voltage | 4...18.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |