PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.3÷30V; Uout: 1.19÷9V; SO16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1435ACS#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1435ACS#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.3÷30V; Uout: 1.19÷9V; SO16; buck
| Output current | 50mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 125kHz |
| Input voltage | 3.3...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |