PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷30V; Uout: 36V; SSOP28; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1628CG#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1628CG#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷30V; Uout: 36V; SSOP28; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP28 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 220kHz |
| Output voltage | 36V DC |
| Input voltage | 3.5...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |