PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷30V; Uout: 0.8÷6V; SSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1735IGN#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1735IGN#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷30V; Uout: 0.8÷6V; SSOP16; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 300kHz |
| Input voltage | 4...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |