PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷36V; Uout: 1.23÷36V; MSOP10
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1871EMS-7#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1871EMS-7#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷36V; Uout: 1.23÷36V; MSOP10
| Output current | 50mA |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, SEPIC |
| Input voltage | 2.5...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |