PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.65÷6V; Uout: 0.8÷6V; MSOP8; buck
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LTC1878EMS8#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1878EMS8#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.65÷6V; Uout: 0.8÷6V; MSOP8; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 2500 |
| Input voltage | 2.65...6V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |