PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.8÷10.3V; Uout: 5V; SSOP20; H-bridge
Kordarv:
1800.0
Minimum quantity:
1800.0
Tootekood:
LTC1922IG-1#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC1922IG-1#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.8÷10.3V; Uout: 5V; SSOP20; H-bridge
| Output current | 40A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP20 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | H-bridge |
| Quantity in package | 2500 |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 3.8...10.3V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |