Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC1992CMS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC1992CMS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset current | 150pA |
| Input bias current | 400pA |