Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC2050CS5TRMPBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC2050CS5#TRMPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSOT23 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 3µV |
| Input offset current | 1nA |
| Input bias current | 4nA |
| Voltage supply range | ± 2.7...6V DC |