Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC2051HVCS8#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC2051HVCS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 3µV |
| Input offset current | 700pA |
| Input bias current | 3nA |