Operational amplifier; 200kHz; -5.5÷5.5V; Channels: 1; MSOP8
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
LTC2053CMS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC2053CMS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 200kHz; -5.5÷5.5V; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating voltage | -5.5...5.5V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 200kHz |