Operational amplifier; 200kHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC2053IMS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC2053IMS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 200kHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating voltage | 2.7...5.5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 200kHz |
| Open-loop gain | 113dB |
| Slew rate | 0.2V/μs |