PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.2÷40V; Uout: 2.7÷40V; TSSOP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3114EFE-1#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3114EFE-1#PBF
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.2÷40V; Uout: 2.7÷40V; TSSOP16
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 1.2MHz |
| Input voltage | 2.2...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |