PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.6÷5.6V; Uout: 1.2V; TSOT23-5; buck
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
LTC3406BES5-1.2#TRMPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3406BES5-1.2#TRMPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.6÷5.6V; Uout: 1.2V; TSOT23-5; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 500 |
| Output voltage | 1.2V DC |
| Input voltage | 2.6...5.6V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |