PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.4÷6V; Uout: 2÷6V; DFN12; boost
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LTC3458LEDE#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3458LEDE#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.4÷6V; Uout: 2÷6V; DFN12; boost
| Output current | 2.1A |
| Mounting | SMD |
| Case | DFN12 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Quantity in package | 2500 |
| Output voltage | 2...6V DC |
| Input voltage | 1.4...6V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |