PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.6÷5.5V; Uout: 2÷6V; MSOP8; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3499BEMS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3499BEMS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.6÷5.5V; Uout: 2÷6V; MSOP8; boost
| Output current | 750mA |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Output voltage | 2...6V DC |
| Input voltage | 1.6...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |