PMIC; DC/DC converter; Uin: 0.85÷4.5V; Uout: 3.3V; SC70; boost
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
LTC3525ESC6-3.3#TRMPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3525ESC6-3.3#TRMPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 0.85÷4.5V; Uout: 3.3V; SC70; boost
| Output current | 450mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SC70 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Quantity in package | 500 |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 850mV...4.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |