PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷28V; Uout: 0.6÷24V; QFN64; buck
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
LTC3610EWP#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3610EWP#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷28V; Uout: 0.6÷24V; QFN64; buck
| Output current | 16A |
| Mounting | SMD |
| Case | QFN64 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Input voltage | 4...28V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |