PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷17V; Uout: 0.6÷17V; MSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3622IMSE-2#PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC3622IMSE-2#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷17V; Uout: 0.6÷17V; MSOP16; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Topology | buck |
| Frequency | 2.25MHz |
| Input voltage | 2.7...17V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |