PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷45V; Uout: 0.8÷45V; MSOP8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3631IMS8E#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3631IMS8E#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷45V; Uout: 0.8÷45V; MSOP8; buck
| Output current | 225mA |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Output voltage | 800mV...45V |
| Input voltage | 4.5...45V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |