PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷150V; Uout: 0.8÷150V; MSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3639EMSE#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3639EMSE#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷150V; Uout: 0.8÷150V; MSOP16; buck
| Output current | 100mA |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Input voltage | 4...150V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |