PMIC; DC/DC converter; Uin: 9.3÷100V; Uout: 0.8÷93V; SSOP28
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
LTC3703EG#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3703EG#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 9.3÷100V; Uout: 0.8÷93V; SSOP28
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP28 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -45...85°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Quantity in package | 2000 |
| Frequency | 100...600kHz |
| Input voltage | 9.3...100V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |