PMIC; DC/DC converter; Uin: 9.3÷100V; Uout: 0.8÷93V; SSOP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3703HGN#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3703HGN#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 9.3÷100V; Uout: 0.8÷93V; SSOP16
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 100...600kHz |
| Input voltage | 9.3...100V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |