PMIC; AC/DC switcher; Uoper: 18÷80V; Uout: 18÷80V; SSOP16; forward
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3705EGN#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3705EGN#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; AC/DC switcher; Uoper: 18÷80V; Uout: 18÷80V; SSOP16; forward
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating voltage | 7...15V DC |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | forward |
| Input voltage | 18...80V DC |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher |