PMIC; DC/DC converter; Uin: 10.5÷75V; Uout: 5V; SSOP24; H-bridge
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LTC3722EGN-2#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3722EGN-2#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 10.5÷75V; Uout: 5V; SSOP24; H-bridge
| Output current | 40A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP24 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 6 |
| Topology | H-bridge |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 10.5...75V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |