PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷36V; Uout: 0.8÷30V; SSOP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3780IG#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3780IG#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷36V; Uout: 0.8÷30V; SSOP24
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP24 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 200...400kHz |
| Input voltage | 4...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |