PMIC; DC/DC converter; Uin: 5.7÷75V; Uout: 5.7÷75V; TSOT23-6
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LTC3803ES6-5#TRPBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3803ES6-5#TRPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 5.7÷75V; Uout: 5.7÷75V; TSOT23-6
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | flyback |
| Quantity in package | 2500 |
| Input voltage | 5.7...75V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |