PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.75÷9.8V; Uout: 1.2÷60V; TSOT23-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC3872ITS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC3872ITS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.75÷9.8V; Uout: 1.2÷60V; TSOT23-8
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, SEPIC |
| Frequency | 550kHz |
| Input voltage | 2.75...9.8V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |