Operational amplifier; 18MHz; 2.8÷6V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC6241IS8#PBF
Tootja: Analog Devices (Linear Technology)
Tootja tootekood: LTC6241IS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 18MHz; 2.8÷6V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating voltage | 2.8...6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 18MHz |
| Slew rate | 10V/μs |