Operational amplifier; 50MHz; 2.8÷6V; Channels: 2; MSOP8; IB: 75pA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC6244CMS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC6244CMS8#PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 50MHz; 2.8÷6V; Channels: 2; MSOP8; IB: 75pA
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating voltage | 2.8...6V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 50MHz |
| Slew rate | 35V/μs |
| Input offset voltage | 225µV |
| Input offset current | 75pA |
| Input bias current | 75pA |