Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LTC6362IMS8PBF
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: LTC6362IMS8#PBF
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 180MHz |
| Slew rate | 45V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |
| Input offset current | 1.2µA |
| Input bias current | 850nA |