3+3 Pos. Female DIL Vertical SMT Conn.
Kordarv:
140.0
Minimum quantity:
1400.0
Tootekood:
M50-3120345
Tootja: HARWIN
Tootja tootekood: M50-3120345
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 3+3 Pos. Female DIL Vertical SMT Conn.
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 1.27mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Colour | black |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | pin strips |
| Number of pins | 6 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Height | 3.6mm |
| Body colour | black |
| Current rating | 1A |
| Spatial orientation | straight |