13+13 Pos. Male DIL Vertical SMT Conn. with Ejector (T+R)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
M50-3651342R
Tootja: HARWIN
Tootja tootekood: M50-3651342R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 13+13 Pos. Male DIL Vertical SMT Conn. with Ejector (T+R)
| Operating temperature | -55...125°C |
| Contacts pitch | 1.27mm |
| Electrical mounting | soldering, SMT |
| Connector | pin header |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 26 |
| Contact material | brass |
| Body material | LCP |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Current rating | 1.75A |
| Connector variant | pick and place, shrouded |
| Spatial orientation | vertical |