Current transformer; screw,DIN (optional); Iout: 1A; Iin: 200A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MA5G200/1A
Tootja: CROMPTON - TE CONNECTIVITY
Tootja tootekood: MA5G200/1A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Current transformer; screw,DIN (optional); Iout: 1A; Iin: 200A
| Output current | 1A |
| Mounting | screw, for DIN rail mounting (optional) |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Operating frequency | 50...60Hz |
| Internal diameter | 36mm |
| Conform to the norm | EN 60044-1 |
| Input current | 200A |
| Optional equipment | M50-DINCLIP |