A/D converter; Channels: 6; 24bit; 64ksps; 2.7÷3.6V; TQFN32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MAX11254ATJ+T
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX11254ATJ+T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele A/D converter; Channels: 6; 24bit; 64ksps; 2.7÷3.6V; TQFN32
| Mounting | SMD |
| Case | TQFN32 |
| Type of integrated circuit | A/D converter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating voltage | 2.7...3.6V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 6 |
| Interface | SPI, Microwire, QSPI |
| Operating current | 2.2mA |
| Converter resolution | 24bit |
| Sampling speed | 64ksps |
| Relative accuracy | 3LSB |