IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 8; TQFN28; 1.6÷5.5V; 400MHz
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MAX14662ETI+T
Tootja: Analog Devices (MAXIM INTEGRATED)
Tootja tootekood: MAX14662ETI+T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 8; TQFN28; 1.6÷5.5V; 400MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.6...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 8 |
| Interface | I2C, serial, SPI |
| Bandwidth | 400MHz |
| Output configuration | SPST-NO |