Operational amplifier; 90kHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; uMAX8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MAX4042EUA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX4042EUA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 90kHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; uMAX8
| Mounting | SMT |
| Case | uMAX8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 90kHz |
| Slew rate | 40V/μs |