Operational amplifier; 7.5MHz; Channels: 1; SO8; IB: 500pA; Iio: 1pA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MAX4237AESA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX4237AESA+
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 7.5MHz; Channels: 1; SO8; IB: 500pA; Iio: 1pA
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail output, with shutdown |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 7.5MHz |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Input offset voltage | 20µV |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 500pA |