Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MAX4238ASA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX4238ASA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.35V/μs |