Operational Amplifier, Precision, 1 Amplifier, 6.5 MHz, 1.6 V/µs, 2.7V to 5.5V, SOT-23, 6 Pins
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MAX4239AUT+T
Tootja: Analog Devices (MAXIM INTEGRATED)
Tootja tootekood: MAX4239AUT+T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Precision, 1 Amplifier, 6.5 MHz, 1.6 V/µs, 2.7V to 5.5V, SOT-23, 6 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low-drift, low noise, low offset, precision, rail-to-rail output, with shutdown |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Bandwidth | 6.5MHz |
| Slew rate | 1.6V/μs |
| Input offset voltage | 2µV |
| Input offset current | 2pA |
| Input bias current | 1pA |
| Max operating temperature | 125°C |