Operational amplifier; 3MHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
MAX4252ESA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX4252ESA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3MHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |