Operational amplifier; 2.5MHz; 2.85÷5.25V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MAX4460ESA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX4460ESA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2.5MHz; 2.85÷5.25V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |