PMIC; DC/DC converter; Uin: 2÷3.6V; SO8; charge pump
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MAX619CSA+
Tootja: MAXIM INTEGRATED
Tootja tootekood: MAX619CSA+
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2÷3.6V; SO8; charge pump
| Output current | 50mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 471mW |
| Number of channels | 1 |
| Topology | charge pump |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 2...3.6V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |