Operational amplifier; 1MHz; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MC1458D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: MC1458D
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1MHz; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.8V/μs |
| Voltage supply range | ± 5...15V DC |