Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1 MHz, 0.5 V/µs, 3V to 36V, ± 1.5V to ± 18V, SOIC, 14 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MC3303DT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: MC3303DT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1 MHz, 0.5 V/µs, 3V to 36V, ± 1.5V to ± 18V, SOIC, 14 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |
| Input offset current | 200nA |
| Max operating temperature | 105°C |