Logic IC, AND Gate, Quad, 2 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74LVX08
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MC74LVX08DTR2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MC74LVX08DTR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, AND Gate, Quad, 2 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74LVX08
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Technology | CMOS |
| Series | LVX |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | AND |
| Max operating temperature | 85°C |