IC: digital; NAND; IN: 2; CMOS; SMD; SC88A; 2÷5.5VDC; -55÷125°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MC74VHC1G132DFT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MC74VHC1G132DFT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; NAND; IN: 2; CMOS; SMD; SC88A; 2÷5.5VDC; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | SC88A |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | NAND |