IC: digital
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MC74VHC1G66DFT2G
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | SC88A |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Series | VHC |
| Kind of output | SPST-NO |