Logic IC, Inverter, Hex, 1 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74VHCT14
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MC74VHCT14ADTR2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MC74VHCT14ADTR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, Inverter, Hex, 1 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 74VHCT14
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 6 |
| Technology | CMOS, TTL |
| Series | VHCT |
| Kind of integrated circuit | HEX, inverter, Schmitt trigger |
| Number of inputs | 1 |
| Kind of gate | NOT |
| Max operating temperature | 125°C |